Imitsi järjestää jälleen perinteisen ja leikkimielisen lasten katumaalaustapahtuman!
Katumaalaustapahtuma on osa Imatrankosken kesänavausta ja kävelykatu Koskenparras 30v. viikonloppua. Katua maalataan perjantaina klo 17.00 alkaen. Maalausaikaa on noin tunti, jonka jälkeen todistusten jako osallistujille.
Ennen ja jälkeen katumaalauksen Koskenpartaan lavalla on lapsille ja lapsenmielisille suosittu yllätysesiintyjä sekä esiintyjätapaaminen!
Mukaan katumaalaukseen voi ilmoittautua Imitsin nettisivuilta löytyvällä lomakkeella osoitteesta imitsi.fi. Ilmoittautuminen aukeaa 5.5. ja päättyy 20.5. Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Sarjat yli 8 v. ja alle 8 v. Yhteen ruutuun max 3 henkilöä. Osallistuvat lapset ovat tapahtumassa mukana olevan aikuisen vastuulla.
Tapahtumassa on säävaraus.
Tapahtuman mahdollistavat K-Rautapertti Imatra, Tikkurila ja Sokeva.
Koskenparras 30 v. viikonloppu jatkuu myös lauantaina, jolloin esiintymislavalla virallinen kesänavaus ja Nepparinaukiolla lapsille eläimiä ja kaikkea kivaa! Ohjelma julkistetaan lähempänä tapahtumaa.
Tervetuloa avaamaan kesä Imatrankoskelle!
Lisätietoja: varaukset@imitsi.fi